مشاوره اخذ پذیرش تحصیلی

جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاهها و مراکز آموزشی خارج از کشور با من تماس بگیرید.

نکاتی جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های خارجی
در این صفحه برخی از توصیه‌های کارساز در رابطه با چگونگی پذیرش از دانشگاه های خارجی که باید قبل از اپلای به آن‌ها توجه کرد برای شما خوانندگان گرامی بیان خواهد شد.

اگر مصمم هستید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کنید، به شما توصیه میکنم تا مراحل زیر را جهت اقدام، یک به یک مورد بررسی و دقت نظر قرار دهید.

خوشبختانه جایی برای نگرانی نیست. هرچه سریعتر اقدام کنید، زودتر به هدف موردنظرتان دست خواهید یافت، چراکه که جهت اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین دریافت ویزا، شرایط سنی و گپ تحصیلی شما یکی از فاکتورهای مهم موردنظر هستند.

مهم ترین شرایط سنی تحصیل در خارج
بهتر است به لحاظ سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی در محدوده قابل قبول و منطقی باشید. این موضوع ممکن است از دانشگاه یا کالج با دانشگاه و کالج دیگر متفاوت باشد. اما نهایتا و بطور کلی بهتر است موارد زیر را در این خصوص مدنظر داشته باشید.
• کالج: ۲۳ سال
• کارشناسی: ۲۵ سال
• کارشناسی ارشد: ۲۸ سال
• دکترا: زیر ۴۰ سال
این روند احتمالا برای بسیاری از کشورها بخصوص برای گروه پزشکی سختگیرانه تر خواهد بود.

 

 

گزینه‌های خود را مشخص کنید

اگر کشور خاص یا دانشگاه بخصوصی را برای خود در نظر گرفته‌اید، بهتر است گرینه های موردنظرتان را با پلن A, B یا C تنظیم کنید. یعنی ابتدا کشور اول مورد نظر و سپس چنانچه به نتیجه موردنظر دست نیافتید به سراغ گزینه های دوم و سوم نیز بروید.

 

 

مدراک مورد نظر را تمام و کمال تهیه و ارایه کنید

تمام مدارک مورد نیاز دانشگاه‌ها را مد نظر قرار دهید تا چیزی از قلم نیافتد. مهم ترین این مدارک احتمالا مدرک مرتبط با تعیین سطح زبان انگلیسی میباشند.  بهتر است نمره بالاتر از حد نصاب موردنظر دانشگاه یا کالج موردنظرتان را ارایه کنید.


فرآیند اپلای را به دقت انجام دهید
ترجمه مدارک، پرکردن فرمها و ارسال آنها برای مراکز مورد نظر از مهمترین و حساس ترین مراحل کار میباشند. نهایت دقت و حوصله را در این خصوص بخرج دهید
انگیزه نامه را خود بنویسید


برخی از دانشگاه‌ها از شما نامه‌ای که به انگیزه نامه مشهور است طلب می‌کنند. شما اگر همین کلیدواژه را در اینترنت جستجو کنید نمونه‌های بسیاری از انگیزه نامه‌های مختلف پیدا خواهید کرد. اما بهتر است که در خصوص نوشتن انگیزه نامه از افراد آگاه و مطلع کمک بگیرید. در این خصوص میتوانم به شما کمک کنم.


از درستی کاغذ بازی‌ها اطمینان یابید
به هر صورت ملاک مقایسه شما با دیگران ریز نمرات، دانشنامه و سوابق پژوهشی و حرفه‌ای شما در گذشته است. بنابراین اطمینان یابید که همه مدارکی که باید به زبان کشور مبدا ترجمه شوند و همچنین توسط دادگستری یا وزارت خارجه کشور تایید شوند به درستی تهیه شده‌اند.


برای گرفتن پذیرش موارد بسیاری را باید رعایت کرد تا بدین ترتیب در این راه بتوانیم موفق شویم. شاید یکی از اصولی ترین موارد در تحصیل در کشورهای اروپایی بررسی شرایط سنی باشد. یکی از مسائل مهاجرت دانشجویی که متاسفانه بسیاری از متقاضیان در ایران اطلاعات دقیقی راجع به آن ندارند شرایط سنی تحصیل در خارج می باشد. در هر کشوری برای هر رشته و هر مقطع شرایط خاص سنی تعریف شده است. با توجه به تجربه داشتن سابقه کاری بسیار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی امکان تغییر شرایط سنی برای سفارت و انعطاف پذیری در این زمینه مشاهده شده است.


 

 

 


طراحی سایت و سئو توسط ضابط