پاسخ به سوالات شما برای شروع دوره

پرسشها و پاسخهای مطرح شده در این صفحه نمونه ای از سوالاتی هستند که اکثر متقاضیان در تماسهای اولیه میپرسند. احتمالا این سوالات -- پیش از شروع کلاسهای زبانتان -- برای شما نیز مطرح هستند! چنانچه پرسش یا موضوعی غیر از آنچه که در این صفحه مشاهده میکنید برای شما همچنان مطرح و باقی است لطفا برای من پیام بگذارید تا در اولین فرصت پاسخگوی سوالاتتان در خصوص نحوه برگزاری کلاسها باشم.

 

 

سوال: ممکن است در مورد طول دوره آموزشی و هزینه های آن توضیح دهید؟

پاسخ: لطفا مستحضر باشید که شرایط و هزینه کلاسهای خصوصی یا نیمه خصوصی با توجه به وضعیت زبان پایه شما و تعداد جلسات در هفته و تعداد کلی جلساتتون و همچنین هدف شما از یادگیری زبان آیلتس، تافل، مکالمه و... متفاوت میباشد. برای اطلاع از هزینه کلاسها لطفا به صفحه شهریه ها مراجعه فرمائید.

 

سوال: تفاوتهای اصلی کلاس خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی چیست؟

پاسخ: کلاس خصوصی با ظرفیت یک و یا حداکثر دو نفر برگزار میگردد و چنانچه زبان آموزان حاضر در یک کلاس تعدادشان بین سه تا حداکثر 10 نفر باشند بنظر من چنین کلاسی را میبایست کلاس نیمه خصوصی نامید. معمولا کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی راندمان و کارایی بالاتری نسبت به کلاسهای عمومی دارند چرا که در مدت مقرر هر کلاس زمان بیشتری به تمرینات هر زبان آموز اختصاص داده میشود و نیز اساتید قادر خواهند بود با توجه به تعداد کم شرکت کنندگان، پروفایل یا پرونده دقیقتری نسبت به روند پیشرفت زبان آموزان یا نقاط ضعف و قوت هر یک از آنها جهت بررسی و نظارت بیشتر در اختیار داشته باشند.

 

سوال: تفاوت اصلی کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی به لحاظ هزینه چگونه است؟

پاسخ: طبعا کیفیت و سرعت آموزش در هر مجموعه آموزشی با تعداد متقاضیان آن خدمات رابطه عکس دارد. یعنی هرچه تعداد داوطلب در یک کلاس بیشتر باشد با توجه به زمان کمتری که برای ممارست و تمرین دراختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد، سرعت و تا حدودی کیفیت آموزش، کاهش میابند. بنابراین من در مجموعه کلاسهای آموزشی ام، همواره سعی کرده ام تا چنانچه تعداد زبان آموزان از مرز بخصوصی فراتر رود، با مدیریت زمان و تفکیک کلاسهای آموزشی بر این مشکل تا حد امکان غلبه کنم. پس بنابراین نتیجه میگیریم اگر نیاز دارید تا در کوتاه مدت و بصورت فشرده زبان را فرا بگیرید به لحاظ زمان و حتی هزینه میتواند کاملا به صرفه باشد که در کلاسهای خصوصی شرکت کنید.

 

سوال: آیا ممکن است در مدت زمان کوتاه و بصورت فشرده زبان انگلیسی را فرا گرفت؟

پاسخ: بله - ولی لطفا دقت بفرمائید که وقتی صحبت از فراگیری زبان انگلیسی میکنید لازم است بدانید هدف اصلی شما از فراگیری زبان انگلیسی چیست. اگر صرفا برای مکالمات جاری و عمومی روزمره لازم دارید زبان انگلیسی را فرا بگیرید، میتوانید در کوتاه مدت و بدون اینکه متحمل هزینه های زیادی، به لحاظ مالی و زمانی، شوید به هدفتان برسید. اما فراموش نکنید که تسلط به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری میتواند همانند سایر علوم به سالها تکرار و تمرین و ممارست نیاز داشته باشد. نمیتواند صحیح باشد اگر ما یا هریک از همکارانمان ادعا کنیم شما در کوتاه مدت میتوانید کاملا به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید، بلکه این موضوع هم بعنوان یک مسئله علمی کاملا نسبی بوده و شما میتوانید با پشتکار و صرف زمان مناسب بسته به هدف خودتان از فراگیری یک زبان جدید، بطور نسبی به هدفتان برسید.

 

سوال: آیا برای کسانیکه از نظر سطح زبان انگلیسی در وضعیت مطلوبی قراردارند، امکان دارد که فقط قبل از شرکت در آزمون آیلتس یا تافل طی گذراندن دوره ای خصوصی و کوتاه مدت برای فراگیری مهارتهای و تاکتیکهای خاص آزمون آماده شوند؟

پاسخ: بله امکان دارد - البته لطفا مطلع باشید که فراگیری تاکتیکهای ویژه آزمونها نیازمند داشتن معلومات کافی از مهارتهای پایه زبان انگلیسی است. وقتی صحبت از مهارتهای پایه زبان شامل دانش لغت و گرامر به میان میاید، میتوان آن را مشابه فونداسیون یا پی و مبنای اصلی ساختمانی دانست که قرار است بدنه و عملکرد زبان انگلیسی شما در واقع روی آن برنامه ریزی و سوار گردد، بنابراین داشتن بنیه علمی قوی در این خصوص ضروری است. و بازهم به شما توصیه میکنم عاقلانه و منطقی این پروسه را بررسی کنید یا با افرادی که صاحبنظر هستند مشورت بفرمایید.

 

سوال: اصولا چند جلسه در هفته کلاس میبایست داشته باشیم؟

پاسخ: عوامل متعددی از جمله شرایط سنی متثاضی، وضعیت کاری و پیشینه زبان انگلیسی او بر این موضوع تاثیر دارند. بطور میانگین 5 الی 6 ساعت بصورت هفتگی کفایت میکند اما موضوع مهتر مسئله زمانبندی شخصی هر زبان آموز است که میبایست بتواند با برنامه ریزی صحیح به مسائلی که سر کلاس فراگرفته بپردازد و احیانا تکالیف و پروژه های محوله را بخوبی انجام دهد. برای کلاسهای خصوصی معمولا زبان آموزان قادرند با توجه به زمانبندی شخصی که دارند تعداد جلسات را بصورت هفتگی برنامه ریزی کنند اما در خصوص کلاسهای گروهی از آنجائیکه منافع جمعی و گروهی متقاضیان در نظر گرفته شده، قضیه کمی متفادت است.

 

سوال: من و همسرم یا دوستم، هردو تمایل داریم در کلاسهای خصوصی زبان شما شرکت کنیم. آیا به لحاظ هزینه و کیفیت به صرفه است که کلاسها همزمان برگزار شوند یا توصیه میکنید بصورت مجزا در کلاسها شرکت کنیم؟

پاسخ: باید آیتم های مختلفی را درنظر بگیرید. مثلا اینکه؛ آیا هردوی شما هدف و انگیزه یکسانی از یادگیری زبان انگلیسی دارید؟ آیا هردو میخواهید مدرک آیلتس/تافل بگیرید یا برای دوره فشرده مکالمه اقدام خواهید کرد؟ آیا هردوی شما از نظر سطح معلومات پایه زبان وضعیت یکسان یا نزدیک بهم دارید؟ و ...، ضمنا به لحاظ صرفه اقتصادی میبایست این واقعیت را درنظر داشته باشید که چنانچه زمان مفید کلاس را مثلا یک ساعت و نیم درنظر بگیریم و این زمان صرفا به یک زبان آموز اختصاص داده شود، یعنی شما یک ساعت و نیم تمرین مفید و متمرکز داشته اید. اما چنانچه دونفر  در یک کلاس یک ساعت و نیمه شرکت کنند زمان کلاس بین آنها نصف میشود اما شهریه را کمی بیشتر از نصف پرداخت کرده اند. کلا هرچه تعداد زبان آموزان در یک کلاس بیشتر باشد برای موسسه برگزار کننده کلاس به لحاظ زمان و هزینه به صرفه تر است، اما به زبان آموزانی که امکان برگزاری جلسات خصوصی را دارند توصیه نمیشود.

 

سوال: آیا فرزند نوجوان یا خردسال من هم میتوانند در دوره های زبان آنلاین شما شرکت کنند؟

پاسخ: شرکت در کلاسهای آنلاین برای خردسالان توصیه نمیشود مگر آنکه مستقیما به دفتر موسسه تشریف بیاورید. ضمن اینکه تخصص اصلی من در آموزش زبان به بزرگسالان است و کلا منابع و مأخذ و روش آموزش به بزرگسالان و افراد با پیشینه آکادمیک کاملا متفاوت است از آموزش به کودکان و نوجوانان. چنانچه برای فرزند کودک و نوجوان خود تمایل به ثبت نام در کلاس زبان را دارید، حتما باید حضورا به دفتر موسسه مراجعه فرمایید و این مهم بر عهده همکاران بنده خواهد بود. جهت هماهنگی نیز از قبل با ما تماس بگیرید.

 

سوال: زمان اختصاص داده شده به هرجلسه کلاس حداکثر چقدر است؟

پاسخ: زمان مقتضی به هر کلاس آموزشی بستگی به وضعیت زبان آموز و شرایط توافق شده در زمان ثبت نام دارد، اما چنانچه زمان مختص هر کلاس بر مبنای شهریه پرداختی را میپرسید باید زمان هر جلسه را حداکثر یک ساعت و نیم درنظر بگیرید.

 

موضوعات مرتبط با این یادداشت:


راحت و رایگان با ما تماس بگیرید
ثبت نام و شهریه


© مطالب مندرج در این وبسایت با زحمت و صرف زمان و تجربه زیاد گردآوری، تالیف یا ترجمه شده اند. هرگونه کپی برداری و تکثیر از آن بهرنحو، با هر هدف و در هر کجای جهان، پیگرد حقوقی و قضایی خواهد داشت.

 


طراحی سایت و سئو توسط ضابط